Niewielki metraż łazienki, czasami nieustawny kształt pomieszczenia… wszystko to sprawia, że w łazience brakuje miejsca. Musimy szukać innego sposobu na przechowywanie prania, a niekiedy nawet pralki. W konsekwencji tracimy cenną przestrzeń w szafie w sypialni lub przedpokoju. Każdą łazienkę, nawet tę najmniejszą, można zaaranżować tak, że wszystko będzie miało swoje miejsce, a pomieszczenie będzie w pełni funkcjonalne. Kosz na pranie nie musi być w klasycznej wersji wolnostojącej, ukryty na siłę między pralką, a kabiną prysznicową. Gdzie zatem będzie dla niego doskonałe miejsce? Oto kilka pomysłów na kosz na pranie do małej łazienki.

Kosz ukryty w szafce pod umywalką

Szafka pod umywalką może mieć różne przeznaczenie, nie musi być koniecznie miejscem na kosmetyki, które możemy schować np. do szafki za lustrem. Wybierzmy stojącą szafkę, o nieco większej wysokości i głębokości. Dopasujemy do jej wielkości kosz na pranie, wybierając materiałowy, plastikowy lub wiklinowy. Tego typu kosze możemy dodatkowo przymocować do otwieranych frontów. Jeżeli chcesz mieć większą swobodę przenoszenia prania, wybierz lekki tekstylny kosz, który będzie można swobodnie wyjąć z szafki i ustawić przy pralce.

Nad pralką w szafce - ukryj kosz w zabudowie

Częściej realizowanym pomysłem jest wysoka zabudowa, w której powstaje mini pralnia. W małych pomieszczeniach staramy się wypełniać wnętrze w pionie, a więc wybieramy szafki wysoki i węższe, a niekoniecznie niskie i szerokie. W przeciwnym razie tracimy cenną przestrzeń, jaka znajduje się na ścianie. W takiej szafce, w dolnej jej przestrzeni, umieszczamy pralkę. Nad nią tworzymy miejsce na kosz na pranie. Szafka jest na tyle wysoka, że prawdopodobnie zmieścisz w niej jeszcze środki do prania, a może nawet żelazko i inne akcesoria. Taką zabudowę warto wykonać również w łazience z wnęką. To bardzo sprytny sposób na jej wykorzystanie w całości!

Jakiś czas temu pisaliśmy, jak urządzić małą łazienkę. Tutaj znajdziesz praktyczne porady dotyczące różnych mebli i urządzeń - tak, aby mała łazienka była przyjazna i funkcjonalna.

Ukryty kosz do zabudowy - uchylny

Nie musisz kupować gotowego kosza, a możesz go zamówić w ramach zabudowy stolarskiej do swojej łazienki. Jeśli Twoja łazienka jest wyjątkowo mała lub wąska, to meble też zapewne będą płytsze. W takiej szafce może nie zmieścić się klasyczny kosz na pranie. Dobrą alternatywą będzie szafka uchylna, w której będziemy umieszczać ubrania przeznaczone do prania. Dzięki temu wykorzystamy w pełni całą przestrzeń szafki. Może być ona umieszczona w dolnej lub górnej części zabudowy, według uznania. Łatwo się ją otwiera i zamyka, a po otwarciu nie zajmuje dużo miejsca, co stwarza więcej możliwości aranżacji przestrzeni.

Kosz typu cargo

Tego typu kosze bardzo często pojawiają się w szafach w sypialni. Przeznaczone są na bieliznę i akcesoria. Tym razem kosz cargo wykorzystamy w łazience. Może być to jeden większy kosz lub kilka mniejszych, umieszczonych np. nad pralką, dzięki czemu od razu będziemy mogli segregować tkaniny. Kosze się łatwo wysuwa i tym samym bez problemu wyjmiemy z niego wszystkie rzeczy. Dla Twojego gościa kosz na pranie będzie ukryty - tylko Ty będziesz o nim wiedział(a)! Ponadto, jest bardzo pojemny, nawet jeżeli ma niewielkie rozmiary.

Miejsce kosza na pranie jest w łazience, dlatego dobrze by było, gdyby w niej pozostał, nawet jeśli ma ona niewielki metraż. Możemy go ukryć w zabudowie, stworzyć w formie szafki lub wysuwanego kosza. Nie musi być przeszkodą w swobodnym użytkowaniu łazienki. Kosze cargo mają wiele zastosowań, nie tylko w łazience. Poznaj wszystkie możliwości kosza cargo i szaf cargo!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę