Czy możesz sobie wyobrazić przedpokój bez szafy? To w niej przechowujemy buty, kurtki, a często również sprzęty domowe i inne rzeczy, których nie chcemy pokazywać od wejścia naszym gościom. Przedpokój nie należy do największych pomieszczeń w naszym mieszkaniu, co może utrudnić rozsądne zagospodarowanie całej jego powierzchni i wykorzystanie całej jego powierzchni. Najlepiej sprawdzi się zatem szafa projektowana i wykonywana na zamówienie, dopasowana do kształtu i wielkości pomieszczenia.

Od podłogi pod sam sufit

Kupując już gotową szafę, możemy wybierać spośród dostępnych modeli, których wysokość bardzo rzadko idealnie odpowiada wysokości przedpokoju. Oznacza to, że bardzo duża przestrzeń zostaje niewykorzystana, marnujemy kilka metrów kwadratowych cennej powierzchni. Pomimo że nie jesteśmy w stanie sięgnąć na co dzień aż tak wysoko, to warto jest mieć taką szafę, która sięga pod sam sufit. Najwyższe półki możemy wykorzystać np. na ubrania sezonowe lub potraktować jako przestrzeń gospodarczą. Niech znajdą się tam rzeczy, z których korzystamy najrzadziej. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca na niższych półkach na ubrania i buty codziennego użytku.

Sposób otwierania szafy

Planując szafę w przedpokoju, jednym z ważniejszych aspektów, jakie należy uwzględnić, jest sposób jej otwierania. Najczęściej wybierana jest szafa z drzwiami przesuwnymi. W celu jej otwarcia wystarczy przesunąć drzwi, poruszające się wzdłuż szafy. Taki mebel zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, kiedy jego drzwi są zamknięte i otwarte. To bardzo duża oszczędność miejsca, szczególnie dobre rozwiązanie do pomieszczeń o małym metrażu. Łatwiej jest nam ponadto otwierać w ten sposób szafę, sięgającą do samego sufitu. Szafa z drzwiami uchylnymi może być natomiast ciekawym elementem dekoracyjnym wnętrza. Możemy wyposażyć ją w ozdobne uchwyty, a także wybrać frezowane fronty, które pasują do wnętrz urządzonych w prowansalskim, klasycznym i rustykalnym klimacie.

W stylu wystroju przedpokoju

Szafa musi również pasować do aranżacji wnętrza, dotyczy to materiału, jakiego jest wykonana, koloru, a także wykończenia i ewentualnych dodatków ozdobnych. Jeżeli zależy Ci na optycznym powiększeniu wnętrza, zdecyduj się na jasne barwy oraz lustra. Chcesz podkreślić elegancję i szyk stylizacji glamour? Wybierz czarną szafę ze złotym wykończeniem. Możesz też potraktować ten mebel jako zdecydowany akcent kolorystyczny, który będzie się wyróżniał na tle stonowanych barw tj. écru, beże i szarości. Jeżeli jednak decydujesz się na wprowadzenie do wnętrza intensywnego koloru, to powinien on pojawić się jeszcze na innym elemencie, np. czerwone fronty szafy będą pasowały do czerwonego wieszaka na klucze i czerwonej ramy lustra. Chcesz nadać lepszych proporcji wnętrzu? Lustrzane powierzchnie optycznie je powiększą, poziome pasy poszerzą pomieszczenie, a ciemne barwy sprawią, że przedpokój będzie wydawał się mniejszy, niż jest w rzeczywistości.

 

O stylach, w jakich możesz urządzić swoje wnętrze, pisaliśmy już wielokrotnie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz nadmorski, boho, czy retro — najważniejsze, by było one dokładnie takie, jak chcesz. 

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę