Krok 1

Bardzo ważny jest wybór wykonawcy. Na rynku branży mebli na wymiar możemy natknąć się na oszustów i osoby początkujące. Nie zawsze początkujący stolarz ma dwie lewe ręce, jednak gdy pojawiają się trudności podczas realizacji może się okazać, że nie tylko brak doświadczenia zleceniobiorcy wpędzi nas w kłopoty, ale i również brak jego zaplecza warsztatowego, czy finansowego. Na co zwrócić uwagę? Oczywiście każdy wykonawca będzie o sobie opowiadał w superlatywach, więc możemy jedynie zweryfikować namacalne fakty. Na przykład można sprawdzić czy dana firma posiada siedzibę. Jeśli ma to już jest znak, że ma spory koszt na, który musi zapracować wieloma realizacjami, a wiele realizacji oznacza doświadczenie. Nie patrzmy jedynie przez pryzmat ceny, dobrze wiemy, że ten kto oszczędza, może dwa razy zapłacić.

 

Krok 2

Aby pójść dalej powinniśmy uzyskać projekt. Jeśli nie mamy czasu lub chęci, bez problemu powinniśmy taki nieodpłatnie uzyskać u wykonawców. Sporo firm również oferuje darmowe pomiary. Może jednak okazać się, że wszystkie te darmowe prace to jest wszystko co dana firma jest wstanie od siebie dać podczas prac projektowych, w przeciwieństwie do innej, konkurencyjnej, która po nawiązaniu współpracy bardziej szczegółowo podchodzi do tematu i precyzyjniej trafi w nasze potrzeby. Dlatego pytajmy potencjalnych wykonawców jak przebiega u nich realizacja. Liczą się konkretne odpowiedzi, gdyż one oznaczają, że dana firma wie co robi.

 

Krok 3

Wycena jest istotnym punktem dla portfela inwestora, dlatego gdy już zawęziliśmy się do kilku firm powinniśmy wybrać tę najbardziej atrakcyjną ofertę. Co to znaczy atrakcyjna oferta? Istotne jest z jaki materiałów będą wykonywane meble. Może okazać się, że firma która zaoferowała niższą cenę na czymś zaoszczędziła. Dlatego ważne jest by zapytać o szczegóły oferty.

 

Krok 4

Na tym etapie zakładamy, że wybraliśmy właściwą firmę, która nas poprowadzi do upragnionego finału. Pierwsza wskazówka jest taka, by nie wykonywać prac wykończeniowych bez projektu i konsultacji z wykonawcą mebli. Ta i wiele innych wskazówek możemy Ci udzielić, zapraszamy do współpracy!

Może zainteresuje Cię też...

Otwórz się na nowe perspektywy

Mamy dostęp do szerokiego wachlarza materiałów. Można u nas zamówić szafy i inne meble wykonane z materiałów ekskluzywnych w przystępnych cenach jak i również na materiałach bardzo powszechnych, przy czym nie zapominamy o trzymaniu standardu jakości. Wszystkie stosowane u nas materiały są produkowane w Europie, nie korzystamy z chińskich podróbek.

kuchnie na wymiar Wrocław
Cookies settings
Powrót na górę