Kolor we wnętrzach nie dla wszystkich jest oczywistym rozwiązaniem. Są osoby, które ograniczają się do stonowanej palety barw, wybierają szarości, biel, beże, czerń i kolor drewna. Pastelowe odcienie kojarzą przede wszystkim z pokojem dziecięcym i mocno kobiecymi aranżacjami. Jeszcze bardziej zaskakująca jest ich obecność w kuchni. Taka przestrzeń ma jednak swój niepowtarzalny smak, którego warto spróbować.
Pudrowy róż w kuchni
Jest bardzo subtelny i delikatny. Kolor różowy można potraktować na wiele sposób, jednak ten millenial pink na pewno sprzyja wnętrzom spokojnym, ale i nieco zabawnym. W kuchni może pojawić się np. na ścianach w postaci kwadratowych płytek oraz na małym AGD. Świetnie współgra z połyskującą bielą frontów szafek. Aby nadać całości nieco kontrastowego charakteru, wybieramy podłużne czarne uchwyty, czarną baterię kuchenną oraz oświetlenie. Pastelowy róż bardzo dobrze prezentuje się też na frontach szafek. Stworzy niezwykle ciekawy duet ze ścianą w biało-zielonym kolorze. Róż jest też idealny dla powierzchni lastryko.
Aranżacja, do której poczujesz miętę
Nawiązywać będzie mocno do wnętrz w stylu retro. Miętowa zieleń w kuchni wywołuje zdumienie, podobnie jak w każdym innym wnętrzu. Oliwkowa czy butelkowa kojarzy się nam ze stylizacjami modnymi, nawiązującymi do aktualnych trendów wnętrzarskich. A co z miętą, która przecież jest równie interesująca? Miętowe płytki pięknie skomponują się z drewnianymi frontami i z białymi dodatkami. Ciekawie prezentować się będą też miętowe fronty z drewnianym blatem i ścianą pomiędzy blatem i wiszącymi szafkami pokrytą białymi płytkami typu metro. Takie fronty świetnie wyglądają w wersji frezowanej.
Powiew świeżości morskiej bryzy
Błękit na ścianie to idealne tło dla bieli czy szarości. Sprawia, że te dwa uniwersalne i ponadczasowe kolory nabierają przyjemnego i nietypowego wyglądu. Nieco odważniejszym rozwiązaniem są fronty kuchenne w kolorze morskim. Takie wnętrze może być jednak bardzo eleganckie i szykowne. Wystarczy uzupełnić szafki o biały blat, ścianę udekorować czarnym marmurem z wyrazistym użyleniem oraz postawić na złotą armaturę, dodatki i uchwyty przy szafkach. Morski kolor pięknie współgra także z czernią. Są to kolory pochodzące z dwóch różnych światów, dzięki czemu tworzą wyjątkowy kontrast. Do zabudowy kuchennej w kolorze morskim wybierz czarne AGD oraz czarne płytki na ścianę. W celu ocieplenia wnętrza pokryj podłogę drewnianymi deskami lub też panelami w kolorze naturalnego drewna. Jeśli chodzi o oprawy oświetleniowe, to niech będą to druciane lampy z dekoracyjnymi żarówkami Edisona.
Orzeźwiająca cytrynowa aranżacja kuchni
Żółty kolor jest bardzo energetyczny, emanuje optymizmem i sprawia, że częściej się uśmiechamy. Pojawia się coraz częściej w dodatkach i tak też może być w szarej kuchni z białym blatem i ścianą. Bardzo dobrze sprawdzą się w niej małe AGD, oprawy oświetleniowe i akcesoria kuchenne w kolorze cytrynowego żółtego. Jeśli chodzi o żółte fronty kuchenne, to warto jest je połączyć z innym kolorem, np. bielą lub kolorem czarnym. Taka dwukolorowa zabudowa będzie naprawdę ciekawie się prezentować nawet w towarzystwie uniwersalnych i ponadczasowych chromowanych AGD, armatury i uchwytów przy szafkach. Pastelowa kuchnia to alternatywa dla stonowanych wnętrz w kolorze drewna, szarości i bieli. Kolor we wnętrzach sprawia, że nabierają one charakteru, „tryskają” pozytywną energią i zdecydowanie dają nam poczucie wyjątkowości, inności, która jest mile widziana we współczesnej rzeczywistości.